Про заклад

Школа заснована в 30-ті роки, на місці шестикомплектного училища. Документальні дані про час заснування школи відсутні.В 1961 році за рішенням міськвиконкому у місті Олександрія розпочалось будівництво школи по вулиці Знам’янська, 1/Б.

А першого вересня 1963 року поріг нового приміщення школи вперше переступили учні. Вперше у місті було відкрито школу нового типу, де було запроваджено кабінетну систему з багатою матеріально -технічною базою.Директором школи був Лозовий Георгій Павлович, завучем – Львівський Рувім Ісакович

Визначною подією в Кіровоградській області було відкриття у 1978 році у нашій школі класів учнів-шестирічок,а також створено два експерементальних класи. Класними керівниками учнів-шестирічок були Попова О.І. та Варфоломеєва О.М.

Ці класи працювали за новою експериментальною програмою, а школа була базовою Олександрійського педучилища. Саме педколектив цього закладу надавав методичну літератури на допомогу вчителям – початківцям. За новою програмою були розроблені підручники. Заняття проводились лише в ігровій формі.

Головна пісня  школи

1.Над Інгульцем шоста школа,

Вона друга домівка для нас.

Все тут нам рідне довкола

Дитинство і юності час.

Приспів:

Для духовного росту ідем в школу шосту,

Знання здобуваєм, науки вивчаєм.

Живи школа вічно в ділах символічних,

Ми будем трудитись,  тобою гордитись.

2.Тут ми знання всі здобудем,

Вдячні їй будем все життя.

Школу повік не забудем,

Бо з нею у нас майбуття.

Приспів

3.Ти теорема не проста,

Альма-матір для нас ти свята.

Рідна для нас школа шоста,

Знання наша спільна мета.

Приспів

.

Символіка закладу 

Прапор       У прямокутному полотнищі основою до древка розташований зелений трикутник із конфедераткою в центрі. Решта полотнища розділена на дві рівновеликі горизонтальні частини: верхня — жовта, нижня — малинова. Зелений колір – це учні. Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм. Жовтий – це вчителі – вгорі, ніби сонце своїм промінням осяюють, зігрівають освітній простір. Малиновий – це батьки – внизу, як опора дітей та підтримка школи.
Саме таке поєднання кольорів на прапорі означає партнерство між учнями, вчителями й батьками. Учні, батьки та вчителі, об’єднані спільними цілями та прагненнями, є добровільними та зацікавленими спільниками, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат.  Як справжні патріоти свого міста обрали за зразок прапор рідної Олександрії.
Герб Герб являє собою композицію на білому фоні, у центрі якої зображена симетрично розміщена книга в розгорнутому вигляді. На сторінці зліва написано «Happy School Life», що відповідає концепції закладу.
Справа написані цінності, які обрали здобувачі освіти. Книга є символом просвітництва, знання, освіти, мудрості. Над нею веселка – символ радості, єдності. Це чарівний місток з дитинства в майбутнє доросле життя. На фоні книги – золоті колоски – символ життя, відродження, зростання, процвітання. Ці колоски означають учнів закладу. Герб обрамлений колосками пшениці, що символізують вчителів та батьків. А разом золоті колоски пшениці відображають єдність всіх учасників освітнього процесу та вказують на головні риси характеру: працелюбність, гостинність, любов до рідної землі. Також герб містить назву закладу освіти.